pl PL     sk SK     en EN    

Serwisy WWW

W zakresie transakcji mobilnych Digital Virgo współpracuje z Partnerami posiadającymi serwisy WWW. Transakcje mobilne są najpopularniejszym rozwiązaniem do monetyzacji kontentu na stronach internetowych w szczególności przy niskich kwotach zakupu. Użytkownicy wysyłają SMS Premium, aby uzyskać dostęp do płatnych zasobów, kontentu premium lub nabyć wirtualną walutę w grze.
Najpopularniejszą metodą transakcji jednorazowych jest ciągle SMS Premium. Użytkownik wysyła SMS wpisując w treści określony prefiks. W odpowiedzi otrzymuje unikalny kod, który wpisuje na stronie WWW. Po poprawnej walidacji kodu Użytkownik otrzymuje dostęp do zakupionego kontentu.
Partnerom oferujemy również dostęp do transakcji cyklicznych (subskrypcji), gdzie Użytkownik rejestrując się do usługi zgadza się na pobieranie opłaty np. co tydzień w momencie dostarczenia wiadomości MT Premium. W związku z pobieraną opłatą Użytkownik otrzymuje dostęp do serwisu lub wirtualną walutę do wydania na kontent.
W 2013 r. na polskim rynku Digital Virgo wdrożył wraz z T-Mobile innowacyjną usługę z zakresu transakcji mobilnych: „Kup przez T-Mobile”, zwaną inaczej Direct Billingiem. Jest to usługa, która pozwala realizować transakcje w dużo bardziej elastyczny sposób oraz jest konkurencyjna dla transakcji internetowych. Pozostali operatorzy są w trakcie wdrożenia podobnego rozwiązania. Na Słowacji Digital Virgo oferuje analogiczną usługę u wszystkich operatorów.
 
Stosowane rozwiązania:
  • Message Proxy Service – API do transakcji jednorazowych
  • MT Service Proxy – API do subskrypcji
  • Justpay (www.justpay.pl) – serwis WWW do samodzielnej konfiguracji i obsługi transakcji mobilnych
  • Direct Billing / Mobile Billing